Doğan Cüceloğlu vefat etti

0

Ünlü psikolog ve kişisel gelişim kitapları yazarı Doğan Cüceloğlu, Beşiktaş’taki evinde ölü bulundu. Cüceloğlu’nun eşi Yıldız Hacıevliyagil Cüceloğlu, alışveriş yaptıktan sonra geldiği Akatlar’daki evlerinde kocasının cansız bedeniyle karşılaştı.

İlk incelemelere göre Doğan Cüceloğlu’nun evde düşerek hayatını kaybettiği belirlendi. İstanbul Emniyet Müdürlüğü konuyla ilgili “Kafa kısmında düşmeye bağlı kanamanın olduğunu anlaşılmış olup konu ile ilgili çalışmalar devam etmektedir” açıklaması yaptı. Cüceloğlu, Ağustos 2019’da kalp spazmı geçirmişti.

Cüceloğlu, Mersin’in Silifke ilçesinde 11 çocuklu bir ailenin 11. çocuğu olarak dünyaya gelen Cüceloğlu, İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun oldu. Cüceloğlu, ABD’de Illinois Üniversitesi’nde Bilişsel Psikoloji doktorasını yaptı. Türkiye’de Hacettepe ve Boğaziçi Üniversitelerinde çalışan Cüceloğlu, Fulbright bursu ile Berkeley’deki Kaliforniya Üniversitesi’nde ziyaretçi öğretim üyesi olarak bir yıl görev aldı. İletişim psikolojisi uzmanı Prof. Dr. Doğan Cüceloğlu, çok sayıdaki kişisel gelişim kitabı ile tanınıyor.

Share.

About Author

Leave A Reply