G7 zirvesinde “pozitif” alarmı

0
İngiltere’nin dönem başkanlığında ülkenin başkenti Londra’da düzenlenen G7 toplantısına katılan Hindistan heyetindeki 2 kişinin Kovid-19 testi pozitif çıktı

 

Londra’da düzenlenen G7 Ülkeleri Dışişleri Bakanları toplantısına katılan Hindistan heyetindeki iki kişinin Kovid-19 testinin pozitif çıktığı açıklandı. Hint basınında yer alan haberlere göre, Dışişleri Bakanı Subrahmanyam Jaishankar’ın başkanlığındaki heyet üyelerine uygulanan PCR testlerinde iki kişide Kovid-19 tespit edildi.

Bakan Jaishankar da Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Dün muhtemel Kovid-19 vakalarıyla temasta olduğumuzu öğrendik. Tedbir olarak ve diğerlerini riske atmamak adına görüşmelerimi çevrim içi gerçekleştirmeye karar verdim. Bu, bugün yapılacak G7 toplantısında da geçerli olacak” dedi.

Jaishankar’ın Kovid-19 testi pozitif çıkmazken, bakan ve diğer heyet üyeleri önlem olarak kendilerini tecrit etti. G7 üyesi olmayan Hindistan, “Kovid-19 salgını sonrası gerçekleşen ilk yüz yüze zirve” olarak nitelenen toplantıya davet edilmişti. Jaishankar, dün ABD Dışişleri Bakanı Anthony Blinken ile sosyal mesafe tedbirlerinin uygulandığı yüz yüze görüşme gerçekleştirmişti.

Bakan Jaishankar ayrıca, İngiltere’nin Hint kökenli İçişleri Bakanı Priti Patel ile buluşmuştu.

Share.

About Author

Leave A Reply