Milliyet ve Vatan’a kayyum yolu gözüktü

0

Milliyet ve Vatan gazetelerini Doğan Grubu’ndan 74 milyon dolar bedelle satın alan Demirören-Karacan ortaklığı bitme noktasına geldi.
Karacan Grubu, iki gazeteyi satın alan DK gazetecilik şirketinin yönetim kurulu üyeliklerinden istifa etti. Şirketin 7 kişilik yönetim kurulunda 3 üye Karacan Grubu adına bulunuyordu.

Gazeteport’un edindiği bilgiye göre, karar alma yeter sayısı 5 olduğu ve istifalar sonrasında bu sayının altına inildiği için Karacan Grubu şirkete emniyeti suiistimal gerekçesiyle kayyum atanması için girişimde bulundu. Karacan Grubu’nun konuyla ilgili olarak yeni Türk Ticaret Kanunu’nun fikir babası ve mimarı olan Ünal Tekinalp’ten görüş aldığı belirtildi.

Geçtiğimiz hafta Karacan-Demirören arasındaki ortaklığın sorunlu olduğunu ve Karacan grubunun 7 milyon dolar vererek yönetimde eşit ortak gibi davranması nedeniyle iki grubun arasının açıldığını ilk kez Gazeteport aktarmıştı.

Karacan Ailesi’nin hukuk atağı, Demirören Grubu ile masaya oturmak ve şu ana kadar harcadıkları parayı geri almak olarak yorumlanıyor.

Geçtiğimiz günlerde Habertürk gazetesinde de Demirören’in DK Gazetecilik aleyhine ortağından habersiz İstanbul 12. İcra Müdürlüğü’nde icra takibi yaptığığı ve yine ortağından habersiz Milliyet, Vatan ve diğer markalar üzerine haciz koydurduğu ileri sürülmüştü.

KAYNAK: GAZETEPORT

Share.

About Author

Her zaman doğru, daima net. Takip edin twitter veya instagram

Leave A Reply