İBB yenilenen tenis kortlarını hizmete açtı

0

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Maltepe Sahil Spor Tesisindeki yenilenen tenis kortlarının açılışını yaptı. Kortlar, ulusal ve uluslararası müsabakalar düzenlemeye elverişli hale getirildi.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Maltepe Orhangazi Şehir Parkında bulunan Maltepe Sahil Spor Tesisinde yenileme çalışmasını tamamladı. Tenis kortlarındaki dönüşüm faaliyetleri kapsamında kortların üzeri ve çevresi tamamen kapatıldı. Zemini genişletilerek yenilendi, ulusal ve uluslararası müsabakaların izlenebilmesi için 1056 kişilik bir tribün yapıldı. Bu eklemeyle birlikte kortlar, her türlü hava koşulunda yılın 365 günü kullanılabilir duruma getirildi. Tenise ilgi duyanlar için cazibe merkezi olacak tesis, tenis sporuna ilgiyi de artıracak.

Dört mevsim tenis oynanabilecek

Her hava koşulunda İstanbullulara tenis oynanabilecek tesis, pandemi kısıtlamaları nedeniyle hizmetlerine kısa süre devam edebildi. Yeniden sporseverleri ağırlamaya başlayan İBB Maltepe Sahil Spor Tesisindeki çalışmalar kapsamında, merkezde bulunan beş tenis kortundan dördü, daha nitelikli hale gelmesi için bakıma alındı. Havanın açık olduğu günlerde sporcuların antrenman yaptığı, tenise ilgi duyanların eğitim aldığı kortlarda yürütülen çalışmalar, halkın bu alanları daha yoğun ve verimli kullanması için geliştirildi.

Dört kortun üzeri kapatıldı

Tesisteki en önemli yenilik ise dört kortun üzerinin ve çevresinin kapatılması oldu. Kortlar; 11 metre yüksekliğe, 90 metre uzunluğa ve 37 metre genişliğe sahip, “balon” olarak da bilinen çift katmanlı hava destekli pinömatik sistem yöntemiyle kapatıldı. Maltepe’ye, dört korttaki müsabakaları aynı anda izleme olanağı sağlayan önlü-arkalı 856 kişilik koltuk ve 200 kişilik balkon kapasitesi bulunan bir de tribün kazandırıldı.

Share.

About Author

Leave A Reply